o nás

Pivovarský dům Ostrava vznikl koncem roku 2012 sloučením stávajících a nově vznikajících provozů pod jednou střechou – hospody HOBIT CLUB, nekuřácké restaurace U SKÁKAVÉHO PONÍKA, prvního ostravského hospodského minipivovaru a PIVOTÉKY v 1. patře (prodejny českých a zahraničních piv a pivních produktů) - NYNÍ PŘESTĚHOVÁNA NA NÁDRAŽNÍ ULICI čp. 46!

V pivnici i restauraci čepujeme vlastní pivo Qásek, vedle něj točíme i jiná piva českých i zahraničních pivovarů. Vaříme českou kuchyni z čerstvých surovin od místních dodavatelů.

Chceme vyzdvihnout staré české řemeslo, pivovarnictví, a podpořit současný trend zvýšeného zájmu o malé pivovary a živé pivo. Vedle toho chceme poukázat na jiné pivní kultury a druhy piva, které u nás nejsou obvyklé, ale ve světě piva tvoří významnou část.

V říjnu 2013 jsme se stali členy Aliance P.I.V. (pivně inteligentních výčepů). Vstupem do ALIANCE P.I.V. jsme se mimo jiné zavázali uvolnit jeden výčepní kohout v Pivovarském domě pro takzvaný alianční pivovar. Konkrétně to znamená to, že celý kalendářní měsíc budeme na pátém či šestém kohoutu v Hobitu i u Poníka točit pivo z pivovaru, který se ALIANCE zavázala v daném měsíci podpořit.

Zde se můžete podívat, jak zaníceně a s láskou o pivu hovoří majitel a sládek Pivovarského domu Jiří Štverka v dokumentu České televize Folklorika - pivní pupek světa.


možnostiv pivovarském domě

- FIREMNÍ A SOUKROMÉ VEČÍRKY
- OSLAVY A RAUTY

- PROHLÍDKY PIVOVARU
s ochutnávkou mladiny
- ZÁŽITKOVÉ POBYTY "Na den sládkem"

- DEGUSTACE V PIVOTÉCE
- NÁKUP NETRADIČNÍCH PIV Z ČR
I ZE SVĚTA
- DÁRKOVÉ BALÍČKY NA MÍRU